Haber

Kılıçdaroğlu-Özdağ görüşmesinde karar çıkmadı

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün CET İttifakı ortağı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi.


Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştüFotoğraf: Alp Eren Kaya/ANKA

Özdağ: Ogan ile yeniden değerlendireceğiz

Kılıçdaroğlu ve Özdağ görüşmenin ardından yaptıkları açıklamada değerlendirmelerin devam edeceğini söyledi. Sinan Oğan’ın adayı olduğu CET Alliance’ın cumhurbaşkanı adaylarından hangisini destekleyeceği merakla bekleniyordu.

ATA İttifakı ortağı ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Bazı sorularımız oldu, sorduk. Ayrıntılı cevaplar aldık ve aldığımız cevaplar çerçevesinde yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapacağız. Tabii ki ATA İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları ve Sn. Özdağ, değerlendirmelerin ardından kamuoyuna bilgi verileceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada, Özdağ’a ortak mutabakat metni ve anayasa değişikliğine ilişkin düşüncelerini ayrıntılı bir şekilde aktardığını belirterek, “Bir takım sorular sordu Sayın Cumhurbaşkanı. Kendisini detaylı bilgilendirdim. Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var, dayanışmaya ihtiyacı var. Mevcut sorunları var. Bu bağlamda Sayın Başkan arkadaşlarıyla görüşecek” dedi.

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 19 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci varyantında Erdoğan’ı mı yoksa Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceklerini belirleyeceklerini ve kamuoyuyla paylaşacaklarını açıklamıştı.

DW,ANKA/BO,HT

DW Türkçe’ye VPN ile nasıl erişebilirim?

haber-hanonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu