Haber

Depremden kurtulan “Sütçü” depremzedeler ve ekipler için ineklerini sağıyor

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşayan ve aynı zamanda depremzede olan “Sütçü Baba” lakaplı Abdurrahman Altıntop, ineklerinden sağdığı yüzlerce ton sütü akşam saatlerinde kazanlarda kaynatıp hem depremzedelerin hem de ekiplerin beğenisine sunuyor. elleriyle.

Geçen 6 Ocak’ta 7.6 büyüklüğünde depremin yaşandığı Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Depremin ardından Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ilçeye gelen vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor. İlçede “Sütçü Baba” lakabıyla anılan 51 yaşındaki Abdurrahman Altıntop, hayvanlarından bir tona yakın sütü kazanlarda kaynatarak elleriyle hem hemşehrilerine ve ekiplere ikram ediyor.

İlçede benzeri görülmemiş bir deprem yaşadıklarını anlatan Altıntop, “Allah kimseye böyle bir deprem yaşatmasın. Günde 700 kilo ila 1 ton sütü kaynatıp hem burada yaşayan vatandaşlara hem de gelen ekiplere dağıtıyoruz. dışarıdan. Bunlar kendi sütümüz. Bizim hayatımızda hiçbir şey yok. “Akşamları hayvanlarımızı sağıyoruz, gündüz olunca da sütü buraya getirip dağıtıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin. Böyle bir sorun bir daha yaşanmasın” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu