Ekonomi

Başlık: Intuitive Surgical’ın Finansal Performansı

Robotik cerrahi sistemlerinde uzmanlaşmış bir şirket olan Intuitive Surgical, sürekli olarak güçlü finansal sonuçlar ortaya koymuştur. Yenilikçi teknolojileri, dünya çapında hastanelerde yaygın olarak benimsenmesine yol açarak güçlü gelir artışına katkıda bulunmuştur. Firmanın araştırma ve geliştirmeye odaklanması, ürünlerinde sürekli iyileştirmeler yapılmasını sağlamış ve bu da önemli yatırımlar çekmiştir. Sonuç olarak, Intuitive Surgical’ın hisseleri kayda değer bir esneklik ve büyüme göstererek onu sağlık teknolojisi pazarında dikkate değer bir rakip haline getirmiştir

Intuitive Surgical (ISRG), Perşembe günü finansal analistlerin tahminlerini aşan ilk çeyrek kazanç ve gelirlerini açıkladı.

Şirketin hisseleri piyasa kapandıktan sonraki işlemlerde %0,3’lük küçük bir düşüş yaşadı.

Tıbbi cihaz üreticisi, ortalama analist tahmini olan 1,42 doların üzerinde 1,50 dolar hisse başına kazanç (EPS) bildirdi.

Gelir 1,89 milyar dolara ulaşarak ortalama analist tahmini olan 1,87 milyar doları aştı.

Dünya çapında gerçekleştirilen prosedür sayısı, geçen yılın aynı döneminde görülen %26’lık büyümeye kıyasla %16 oranında arttı ve %14,2’lik beklenen büyüme oranının üzerinde gerçekleşti.

Intuitive İcra Kurulu Başkanı Gary Guthart, “Faaliyetlerimizin çeşitli alanlarında önemli başarılar elde ettiğimiz bu çeyrekte şirketimizin performansının temel göstergeleri güçlüydü” dedi.

“Da Vinci 5 sisteminin dikkatle yürüttüğümüz lansmanına gelen olumlu tepkilerin yanı sıra SP ve Ion sistemlerimizin benimsenmeye devam etmesi bizi cesaretlendiriyor. Müşterilerimizle birlikte belirlediğimiz ve hastalar için sonuçları iyileştirmeyi de içeren hedeflere ulaşmaya kararlı olmaya devam ediyoruz.”

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haber-celtik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu