Haber

Silifke’deki hastaneden taburcu edilen depremzedeler yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaralanan ve Mersin’in Silifke ilçesindeki hastanelere başvuran 133 kişiden 109’unun tedavisi tamamlandı.

Silifke Devlet Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan 109 kişi taburcu edildi. Hastaneye gelen 2 kişi başka sağlık kuruluşlarına sevk edildi, 22’sinin tedavisi sürüyor.

Taburcu olanlardan Yasemin Aslantaş, gazetecilere Hatay’daki konutunda 2 çocuğuyla birlikte depreme yakalandığını söyledi.

Oğlunun araması üzerine uyandığını ve sarsıntıyı fark ettiğini belirten Aslantaş, şunları söyledi:

“Bu sırada kızım yan odada uyuyordu. Çağırdık ama uyanmadı. Daha sonra oğlumla koşarak kızımı odadan çıkardım. Bu sırada dolaplar devrildi. çocuklarımla odamızın kapısında 1 saat bekledik hep sallandık olduğumuz yerden hareket edemiyorduk bir süre sonra deprem oldu geçmek üzereydi sonra merdivenlere yöneldik. Adımımızı atar atmaz yine deprem oldu.Dönüp tekrar kapıya yöneldik.Birbirimize sarılıp halka olduk.Yakınlarımıza telefonla ulaşmaya çalıştık.Dar bir alanda mahsur kaldık çünkü tüm arkadaşlarımız dolaplar devrildi, çıkamadık, yardım için bağırdık ama “Uzun süre sesimizi duyuramadık. Daha sonra vatandaşların da yardımıyla bulunduğumuz yerden çıkmayı başardık.”

18 yaşındaki Begüm Atalay, Hatay’da evlerinde uyurken 7 yaşındaki ablasının “Deprem oluyor” diye bağırmasıyla uyandığını söyledi.

Tavandan beton parçaların üzerlerine dökülmeye başladığını ve depremin yaklaşık 2 dakika sürdüğünü anlatan Atalay, “Evden ayakkabılarımızı ve montlarımızı giyip dışarı çıktık. Aşağıya inip yağmurun altında saatlerce bekledik. Yaralılar yardım istiyorlardı. Bir arkadaşım hayatını kaybetti.” ifadesini kullandı.

Hatay’dan gelen ve tedavisi sürdürülen Ahmet Alaçay, deprem sırasında evinden çıkmaya çalışırken yaralandığını belirtti.

Alaçay, kendisini nasıl çıkardıklarını hatırlamadığını belirterek, “Depremde çok yakınımı kaybettim. Allah bir daha böyle bir felaketi ülkemize göstermesin” dedi. söz konusu.

basyaylaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu