Haber

Kayseri’de yeni tramvay 4 gün boyunca ücretsiz

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Talas Mevlana İlçesi-Cumhuriyet Meydanı sınırında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özheseki’nin sürücü koltuğuna oturup ilk sürüşü yapmasıyla hizmete başlarken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’tan o bölgeye müjde geldi.

Başkan Büyükkılıç, yeni T4 hattını kullanacak vatandaşların 28 Ekim Cumartesi gününden itibaren 4 gün boyunca tramvay hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağını duyurdu.

“YENİ T4 HATTIMIZ 4 GÜN ÜCRETSİZ”

Büyükkılıç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yolları ve ulaşım ağıyla örnek iller arasında yer alan Kayseri’yi her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da daha uygun noktalara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizi seven ve güvenen Kayserili hemşehrilerimiz için yapabileceğimiz çok az şey var. Şehrin ulaşım konforunu artıran raylı sistemimizin 5. etabı olan Talas Mevlana İlçesi-Cumhuriyet Meydanı hattımız hayırlı olsun. Bu hat yaklaşık 85 bin nüfuslu Talas ilçesinin Mevlana Mahallesi’ne konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti sağlayacak. Yeni açılan istasyonlardan yeni T4 hattımıza binişler 4 gün boyunca ücretsiz olacaktır. “Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, yeni hattın çevre dostu güç kullanmasını sağlayacak motor ve hareket parçalarının yanı sıra, ergonomik, konforlu ve engelli dostu tasarımlara sahip, sarı ve kırmızı renkte yeni tramvayların, üç kademeli üstün konforlu koltukların ve Erciyes’in hizmete sunulacağını söyledi. Koltuk döşemelerindeki motifler de hizmet verecek.

Büyükkılıç, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara, milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu