Yaşam

Beşir Derneği tüm imkanlarıyla deprem bölgesindedir.

AFAD’a uygun olarak yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine katılan Beşir Arama Kurtarma ekipleri; Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye, Hatay, Adana, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir.

Beşir Derneği Afet Uyum ve Lojistik Sorumlusu Metin Doruklu, AFAD’ın daveti üzerine 75 araç, 614 işçi ve gönüllünün deprem bölgesine sevk edildiğini belirterek, “İlk andan itibaren akredite ekiplerimiz ile deprem bölgesinde bulunuyoruz. deprem. AFAD koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarımızı toplam 9 ilde kesintisiz sürdürüyor, bölgedeki afetzede vatandaşlarımıza gıda desteği sağlıyoruz.” dedi.

Doruklu, depremde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına sağlık, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi.

Umutlu Bekleyiş Devam Ediyor

Beşir Derneği’nin Malatya’da yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarının 38. saatinde 19 yaşındaki genç enkazdan sağ olarak çıkarıldı. 7.7 büyüklüğündeki Pazarcık depreminde gencin bulunduğu binanın yıkıldığı öğrenildi.

Öte yandan depremin 42. ve 44. saatlerinde Beşir Arama Kurtarma ekiplerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan vatandaşlarımız sağ olarak kurtarıldı.

haberartuklu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu